Budowa parkingu na Hallera postępuje
Rate this post

W dzisiejszym świecie bardzo ciężko jest obyć się bez samochodu. Coraz częściej zauważa się, że poszczególne rodziny decydują się na zakup dwóch aut, których parkowanie jest szczególnie uciążliwe w miastach, gdzie bardzo często brakuje przeznaczonych do tego miejsc. Mieszkańcy ulicy Hallera i okolic w końcu doczekają się wielopoziomowego parkingu, który pomoże rozwiązać ten problem. Jak budowla wygląda w tej chwili?

Setki miejsc parkingowych, jeden budynek

Projekt parkingu wielopoziomowego przy ulicy Hallera w Rybniku zakłada, że w nowo powstającej budowli możliwe będzie zaparkowanie 460 aut jednocześnie. Budynek będzie się składać z 5 poziomów, natomiast parter w przyszłości posłuży jako miejsce do lokalizowania usług. Auta będą wjeżdżać na parking po rampie ślimaku, możliwe będzie także parkowanie na dachu budynku. Już tej chwili podziwiać  można szkielet budowli, która powstaje na naszych oczach. Trzeba przyznać, że praca budowlańców postępuje szybko, dzięki czemu już w bliskiej przyszłości mieszkańcy tamtych okolic będą się cieszyć nowymi miejscami parkingowymi.

Nie zbuduje, a uporządkuje

Warto powiedzieć, że wielopoziomowy parking powstający przy ulicy Hallera nie ma za zadanie stworzenia nowych miejsc parkingowych. Inwestycja została powzięta, aby uporządkować przestrzeń w tamtych okolicach, którą do tej pory zajmowały samochody. Miasto planuje, by na powierzchni, którą uda się uratować od parkujących dotychczas aut, wybudować budynek mieszkalny. To świetna wiadomość dla osób, które planują zmienić lub kupić mieszkanie w naszym mieście. Inwestycja budowy parkingu to koszt około 20 mln zł.