Dlaczego warto rozważyć wynajem ładowarki teleskopowej?
3.5 (70%) 2 votes

Ładowarki teleskopowe są niezwykle uniwersalnymi maszynami roboczymi. Ich budowa i parametry techniczne sprawiają, że powszechnie stosuje się je w budownictwie, rolnictwie, a także wielu innych dziedzinach przemysłu. Jedna ładowarka jest w stanie zastąpić kilka różnych maszyn, dzięki czemu osoba, która z niej korzysta jest w stanie poczynić znaczne oszczędności. Dowiedzmy się więcej o ładowarkach teleskopowych.

Co to jest ładowarka teleskopowa?

ladowarka-teleskopowa-manitou-2540-5Ładowarka teleskopowa to rodzaj maszyny roboczej o licznych zastosowaniach. Może ona służyć do załadunku, rozładunku, a nawet do przenoszenia osób. Najwyższej klasy modele posiadają udźwig do czterdziestu pięciu ton, a także możliwość podnoszenia na wysokość niemal czterdzieści metrów. Ich cechą charakterystyczną jest zwrotność o trzysta sześćdziesiąt stopni, co czyni pracę z nimi niezwykle komfortową. Zdjęcie pobrano z https://kyn-pol.pl/ladowarka-teleskopowa-manitou-2540/

 

Zastosowanie ładowarki teleskopowej

Imponujące parametry techniczne ładowarek teleskopowych sprawiają, że maszyny te stają się popularne w wielu branżach. Współcześnie wykorzystuje się je między innymi w:

  • rolnictwie,
  • budownictwie,
  • transporcie,
  • portach morskich.

Poszczególne ładowarki mają zróżnicowaną budowę, co pozwala na znalezienie modelu, który będzie najbardziej odpowiedni do wykonywania określonego rodzaju prac. W przypadku każdej ładowarki możliwa jest zmiana osprzętu, czyli przystosowanie maszyny do wykonywania konkretnych czynności. Jest to znacznie bardziej opłacalne niż jednoczesne wykorzystywanie wielu urządzeń. Spośród dodatkowych elementów, które można zamontować do większości ładowarek teleskopowych można wyróżnić:

  • elementy chwytające bele, które są pomocne zwłaszcza na placach budowy,
  • łyżki ładowarkowe,
  • widły do palet,
  • platformy robocze,
  • pługi,
  • agregaty uprawowe.

Dlaczego wynajem?

Małe firmy lub osoby, które decydują się na samodzielną budowę domu zazwyczaj nie dysponują potrzebnym sprzętem. Jednocześnie często jest on tak drogi, że przerasta ich możliwości finansowe.  Ładowarka teleskopowa jest w stanie zastąpić wiele wyspecjalizowanych maszyn, co zmniejsza koszty wynajmu. „Jeżeli potrzebujemy sprzętu do jednorazowych prac, jego zakup jest nieopłacalny. Nie musimy również zatrudniać zewnętrznej firmy, która wykona za nas te zadania.” sugeruje Pan Krzysztof z firmy KynPOL

Współcześnie funkcjonuje coraz więcej firm, które oferują wynajem ładowarek teleskopowych w przystępnych cenach. Zanim podejmiemy decyzję o wynajmie, musimy zdawać sobie sprawę, że ładowarkę teleskopową może obsługiwać jedynie osoba, która przeszła specjalistyczne przeszkolenie.

Jeżeli nie posiadamy uprawnień do obsługi ładowarki teleskopowej, ani też nie zatrudniamy osoby, która przeszła w tym celu szkolenie, warto jest rozważyć wynajem od sprawdzonej firmy. Obecnie znajdziemy firmy specjalizujące się w wynajmie ładowarek teleskopowych, które oferują jednocześnie usługi operatora.

Wynajem ładowarki teleskopowej jest opłacalny nawet na dłuższy czas. Możemy w takiej sytuacji liczyć, że firma oferująca nam maszynę pokryje koszty ewentualnych napraw i przeglądów.