Nagroda dla rybnickiego deptaku!
Rate this post

Polskie miasteczka mają to do siebie, że są niezwykle zadbane i kolorowe. Miejscy urzędnicy dokładają wszelkich starań, by przestrzeń publiczna była piękna i odpowiednio zagospodarowana. Starania władz miasta Rybnika zostały docenione, ponieważ nasz deptak został nagrodzony w kategorii miejsca przestrzeń publiczna Nagrodą Honorową Towarzystwa Urbanistów Polskich. Co to oznacza?

Rybnik jest piękny

Konkurs Towarzystwa Urbanistów Polskich został zorganizowany już po raz dwunasty. W tegorocznej edycji z całego kraju udział w nim wzięło aż 25 miejsc, rywalizujących w kategorii najpiękniejszej przestrzeni publicznej. Deptak z Rybnika został nominowany do nagrody, tym samym zyskał status najlepszego deptaku w Polsce! To wyjątkowe wyróżnienie, zważając na dużą konkurencję, jaką miało nasze miasto. Członkowie Towarzystwa Urbanistów Polskich przyznawali nagrody w trzech kategoriach. Poza miejską przestrzenią publiczną, gdzie to Rybnik został wyróżniony, oceniano także rewitalizowaną przestrzeń publiczną w zieleni oraz nowo wykreowaną w zieleni przestrzeń publiczną.

Nagroda za starania

Wręczenie nagród dla naszego miasta odbyło się dnia 22 czerwca w Gdyni. Odbywał się tam wówczas Kongres Urbanistyki Polskiej, podczas którego postanowiono zorganizować ceremonię wręczenia nagród. Oprócz Urzędu Miasta Rybnika doceniono także autorów projektów deptaku: pracownię Toprojekt, która wykonała projekt architektoniczny, a także firmę DMK Inżynieria, która zajęła się projektem drogowym.