Policyjny pościg. Mężczyzna pod wpływem narkotyków zatrzymany
Rate this post

Do niecodziennego zdarzenia doszło w naszym mieście w niedzielę 24 czerwca. Tuż przed północą patrol rybnickiej drogówki próbował zatrzymać do kontroli kierowcę, prowadzącego motor bez tablic rejestracyjnych. Niestety ten nie tylko nie zatrzymał się na znak policjantów, lecz także postanowił uciekać. Policjanci drogówki ruszyli w pościg, starając się zatrzymać kierowcę. Po pojmaniu uciekiniera okazało się, że można mu postawić więcej zarzutów.

Nie tylko zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci patrolujący Rybnik w nocy z niedzieli na poniedziałek postanowili zatrzymać kierowcę motoroweru poruszającego się po ulicach miasta bez tablic rejestracyjnych. Niestety prowadzący pojazd postanowił uciekać, na początku motorowerem, następnie także pieszo. Po zatrzymaniu kierowcy okazało się, że ucieczka miała swoją przyczynę. Zatrzymany miał bowiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponadto policjanci znaleźli przy nim zakazane substancje, a po badaniu urządzeniem DrugRead okazało się, że jest on pod wpływem narkotyków.

Postawiono zarzuty

Zatrzymany to 26 letni mężczyzna z Rybnika, który miał już wcześniej problemy z prawem. Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie powstrzymał go przed ponownym wejściem za kierownicę. Jak udało się ustalić w rozmowie z oficerem prasowym rybnickiej policji, w związku z tym, że zatrzymany posiadał przy sobie 5 gramów narkotyków, uciekał przed policją i sam był pod wpływem narkotyków, co jeszcze mają potwierdzić dodatkowe badania krwi, usłyszał już zarzuty.