Przyjdź na #youthcampRybnik!
Rate this post

Dopiero opadają emocje po zorganizowanych przez Polskę w roku 2016 Światowych Dniach Młodzieży. Do naszego kraju zjechały wówczas tłumy wiernych z całego świata, które chciały celebrować swoją wiarę w niesamowitych okolicznościach. Również nasze miasto zostało szeroko chwalone przez odwiedzających chrześcijan. Chcąc powtórzyć sukces tamtego wydarzenia już w lipcu zorganizowany zostanie festiwal #youthcampRybnik!

Nie tylko dla młodych

Organizatorzy nie ukrywają, że koncepcja festiwalu #youthcampRybnik zainspirowana jest Światowymi Dniami Młodzieży. Panująca wówczas atmosfera zachęciła Duszpasterstwo Akademickie DAR aby rozpocząć rozmowy z Urzędem Miasta i ponownie zaprosić do Rybnika setki osób z całego świata na festiwal chrześcijan. To doskonała okazja, by poznać młode pokolenie Katolików z innej strony. Wydarzenie nie ma bowiem charakteru mszy, która z zasady nie kojarzy się z młodością i radością. Jest wydarzeniem kulturalnym, które zachęca do czynnego udziału w Kościele młode osoby, dlatego #youthcampRybnik to wyjątkowe i energetyczne przedsięwzięcie!

Co nasz czeka?

Już między 2 a 9 lipca w naszym mieście odbywać się będzie wydarzenie #youthcampRybnik. Czego możemy się spodziewać? Oprócz tradycyjnej mszy rozpoczynającej festiwal nie braknie interesujących atrakcji. Organizowane w ramach festiwalu będą liczne spotkania modlitewne, koncerty i wystawy. Warto powiedzieć, że koncepcja wydarzenia ma na celu zainteresowanie młodych chrześcijan, jednak nie braknie ciekawych przedsięwzięć dla starszych osób. Liczne spotkania (m.in. z Krzysztofem Zanussim), czy warsztaty teatralne to interesujące formy spędzania czasu także dla dorosłych.